Długie karmienie piersią

Często pytacie mnie o karmienie starszaków. Napisałam o tym dość długi artykuł dla portalu Tatento. Serdecznie zapraszam do przeczytania, kliknijcie tutaj 🙂

Zdj. Anksfoto.pl

Na zdjęciu powyżej karmię moją córkę, która miała wówczas dwa lata. Teraz ma cztery i pół roku, a jej brat, który wtedy był w brzuchu – dwa i pół. Nadal karmię oboje; córkę raz dziennie, syna według potrzeb. Na podstawie mojej wiedzy naukowej wiem na pewno, że to jest okej. Podobnie podpowiada mi intuicja 🙂

4 myśli nt. „Długie karmienie piersią

  1. Fantastycznie że tak Ci się udaje! Ja dopiero karmię 3mc bo tyle ma mój syn. Chcę jak najdłużej, ale już nie mówię o tym znajomym… Bo jak tylko pytają mnie- ile chce karmić, a ja odpowiem że jak długo się mi uda to patrzą na mnie jak na wariata… I mówię że po roku tu już nie wypada… A jak się pytam ale jak to nie wypada?? To słyszę odpowiedzi – ale jak to wygląda takie duże dziecko… Nie wiem skąd u nas takie poglądy. To co naturalne zaczyna bulwersować otoczenie. Nie dziwię się że niektóre kobiety jak karmią dzieci po roku to się z tym ukrywają. Jak by robiły coś złego… Mam nadzieję że dzięki takim blogom, artykułom w prasie itp. podejście się zmieni, że ludzie będą bardziej oczytani i wiedzieli co z czym się je. I będą wspierać a nie przeszkadzać mamie w spełnieniu jej najpiękniejszej drogi w życiu.

  2. Karmie córkę 3lata i dwa miesiące obecnie jestem w 18tyg ciąży. Chciałabym karmić tandem ale od jakiegoś miesiąca karmienie strasznie mnie drażni, córka też zauważyłam że od jakichś dwóch tygodni nic nie polyka tylko trzyma pierś w buzi jak smoczek. Dzisiaj próbowałam ściągnąć coś pokarmu ale poleciały zaledwie dwie krople. Wiem że w ciąży zmniejsza się ilość pokarmu i że zmienia się smak. Ale czy jest możliwe że pokarmu nie ma?

    • Jest możliwe, czasem (rzadko) się tak zdarza. Pamiętaj jednak, że laktator nie mierzy ilości mleka. Raczej bym spytała córkę, czy mleko leci.

  3. Odciagalam ręką, laktatorem nie dam rady zaraz leci krew. Córka twierdzi że mleko jest chociaż nie słyszę żeby polykala. Czy u Ciebie też było podobnie czy córeczka normalnie piła?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *